Nový zimní stadion v Praze

Pro stavbu nového zimního stadionu Škoda IceRink, který byl v Praze již potřeba jako sůl, se rozhodlo pár hokejových nadšenců. Jen díky jejich vytrvalosti se podařilo vše odstartovat a za pomoci investorů stavbu rozjet. Dobře totiž věděli, jak těžké je sehnat pronájem ledové plochy v Praze.

Téměř na všech zimních stadionech trénují hokejová mužstva ve dne v noci, a to doslova. Hraní hokeje o půlnoci je pro hokejové nadšence běžná záležitost. A krasobruslaři jezdí ve zbylém čase.

NO JEN SI TO SAMI SPOČÍTEJTE, KOLIK MÁME KRASOBRUSLAŘKÝSCH KLUBŮ A KOLIK HOKEJOVÝCH. ŽE ŽÁDNÉ KRASOBRUSLAŘSKÉ KLUBY NEZNÁTE?

No není divu vzhledem k nízkému počtu zimních stadionů a obtíží, které pronájem ledové plochy obnáší. Krasobruslení je stále upozaděné, přestože jeho oblíbenost stále stoupá.

Majitelé stadionu Škoda Icerink však nechtějí blokovat báječný nový stadion, respektive dva, pouze tréninky hokeje, ale rádi podpoří i tak skvostný sport jakým je krasobruslení. Ano, dokonce i mezi hokejisty se najdou příznivci ladných pohybů a něžné hudby. Pod jejich početnou výstrojí se skrývá cit pro krásu, a piruety či kadety jim zřejmě nejsou cizí.

JSEM VELICE RÁDA, ŽE TAK UČINILI, NEBOŤ SITUACE NA ZIMNÍCH STADIONECH V HLAVNÍM MĚSTĚ JE POMĚRNĚ TRISTNÍ.

Jistě už každý z vás byl někdy na veřejném bruslení, a tak vám nemohly uniknout dlouhé fronty, které se častou vinou i do okolních ulic. Uvnitř vás pak přivítá led plný bruslařů a další dlouhé minuty strávené čekáním na půjčení bruslí a broušení nožů.

DOUFÁM TEDY, ŽE TENTO PROBLÉM SE DO BUDOUCNA STANE POUZE ÚSMĚVNOU HISTORKOU.

A že nevíte, kde se ICERINK nachází?

ZIMNÍ STADION SE NACHÁZÍ NA PRAZE 10 A OTEVŘEL SVÉ MANTINELY V LEDNU 2018.

A já Vás tímto srdečně zvu na naše kurzy krasobruslení ve Strašnicích. Otevíráme pro Vás blok sobotních dopoledních kurzů, kde si zaručeně každý vybere svůj čas tréninku. Doufám, že nová hala u stanice metra Skalka si najde své příznivce, a náš tým trenérů už se tam na vás všechny těší.  

Podle moderních standardů jsou haly rovnou dvě. Čekat uvnitř můžete útulné šatny, bistro s výhledem na lední plochu a hlavně na krásný hladký led, vše samozřejmě v novém a podle nejnovějších technologií. A kdo ví, možná zahlédneme i české krasobruslařské špičky. Ale zpět nohama na zem.

Já vám tak mohu slíbit, že na našich kurzech si tedy konečně vychutnáte svůj oblíbený sport až do konce června. Tak jako je zvykem u jiných sportovních odvětví. O prázdninách si oddechnete, zahojíte případné modřiny a v září zase na led. A pro ty opravdové milovníky ostří připravíme letní soustředění, aby nikdo nevypadl ze cviku a necítil se po létě, jako když vytáhne na jaře kolo. A snad i na to letní veřejné bruslení dojde, ale to už nechám na vás.

A CO VY, MILÍ PŘÍZNIVCI KRASOBRUSLENÍ, ŠLI BYSTE V LÉTĚ NA LEDNÍ BRUSLENÍ?

NEBO VÁM TO PŘIPADÁ JAKO VÝSTŘELEK?

A POKUD CHODÍTE V ZIMĚ V PRAZE BRUSLIT DO PŘÍRODY, NEZAPOMEŇTE SE DISKUSI ZMÍNIT KAM.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.